Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Provozovna

 

 

Votice 

Zaměřuje se na výrobu sklářských forem, kovových dílů a příslušenství.

Výroba sklářských forem a dílů. 

 

Výroba sklářských forem a dílů má téměř 30 letou tradici a pokrývá většinu potřeb Sázavy. V začátcích vše probíhalo na konvenčních strojích a hydraulických kopírkách, zlom však nastal v první polovině 90. let, kdy došlo k přechodu na CNC technologie. Dnes má středisko výroby forem nejen zkušenostní potenciál, ale i dostatečné technologické a technické zázemí. Strojní provoz je vybaven, kromě běžných konvenčních strojů, bez kterých se žádná nástrojárna neobejde, devíti produktivními CNC obráběcími centry. Pěti frézkami, a to až do čtyř os a čtyřmi soustruhy, z nichž nejnovější má C osu, poháněné nástroje a podavač tyčí. Samozřejmostí je souřadnicový měřící stroj a CAD/CAM softwarové vybavení. Neméně důležitá je i ruční dílna, která obstarává dokončovací práce jako je leštění, spasování, navařování atd., které vyžadují zkušenost, um a zručnost.

 

Výroba sklářských forem a dílůVýroba sklářských forem a dílů

Výroba sklářských hořákůVýroba sklářských hořáků

Výroba sklářských hořáků

Výsledkem dlouholetého vývoje hořáků, který probíhal za účastí sklářů je sortiment, který je stále živý a jehož užitná hodnota je velmi oceňovaná, což potvrzuje zájem uživatelů. Hořáky vyrábíme i pro externí zákazníky a v katalogu, který je ke stažení zde, je možné si vybrat požadovaný typ.

 

 

 

 

 

 

 

Výroba kovových dílů pro aparatury

 

Výroba kovových dílů pro aparatury je dlohodobě pevnou součástí výrobního sortimentu Votic. Zajišťujeme většinu dílů rozsáhlých sestav, ale i menších celků včetně speciálních stojanů. Patří sem například výroba nosných a upevňovacích dílů (trubkové konstrukce, nosné rámy, kruhy, třmeny, nosné úhelníky, stavěcí patice...), držáky skleněných konstrukcí (trubkové, držáky pro variátory, kryty...), přírubové spoje (příruby, rychlospoje...) a speciální díly (pohony míchadla, ložiskové skříně, vrtulová míchadla, víka, zdvižné hřídele).

Výroba kovových dílů pro aparaturyVýroba kovových dílů pro aparatury

Výroba kovových doplňků a kompletaceVýroba kovových doplňků a kompletace

 

Výroba kovových doplňků a kompletace

 

Sortiment sklářských výrobků jakoby přirozeně vyvolal potřebu řešit doplňky z kovu, které svým charakterem zapadly do výrobního sortimentu Votic.  Dvě vybavené lisovny s celkem devíti výstřednikovými lisy a dvěma  lisy pneumatickými pokrývají dostatečně požadavky našich zákazníků. Z logiky věci navázala na lisovnu i kompletace, takže votickou provoznu opouštějí některé výrobky již zabalené a připravené k expedici.

 

 

 

 

Galvanizační linka na tvrdochrom

K dispozici máme také galvanizační linku na tvrdochrom, která pomáhá zlepšovat životnost povrchů forem a exponovaných dílů. Na povrch součásti se elektrolyticky vyloučí velmi tvrdý a otěruvzdorný povlak s dobrou odolností proti korozi. Povlak má nízký koeficient tření a dodává tak dílci výborné parametry z hlediska otěru nebo opotřebení. Obvykle se vylučují vrstvy řádově od jednotek do stovek mikrometrů. Linka je v současné době nedostatečně kapacitně využitá, takže nabízíme prostor pro externí zákazníky. Maximální rozměr chromovaného dílu je 700x600x300mm.

 

 

Galvanizační linka na tvrdochrom

Výroba montur pro designová svítidla a kompletaceVýroba montur pro designová svítidla a kompletaceVýroba montur pro designová svítidla a kompletace

Výroba montur pro designová svítidla a kompletace

 

Jako drobný doplněk probíhá ve Voticích také výroba kovových montur pro svítidla řady Kavalier Design a jejich následná kompletace. Protože máme konstrukční a výrobní zázemí, jsme také schopni na základě navrženého designu, vyrobit na zakázku  jakákoli svítidla nebo lustry, a to i ve větších rozměrech. V kombinaci kov a skleněné prvky prošlo naší provozovnou již několik lustrů z nichž nejtěžší vážil 150 kg (viz foto).

 

KONTAKTY

 

Lubomír Řeháček

Vedoucí provozovny

+420 317 830 213

+420 724 477 406

lubomir.rehacek@kavalier.cz


Eva Marešová

Asistentka

+420 317 830 212

+420 724 477 183

eva.maresova@kavalier.cz


Josef Macháček

Vedoucí střediska doplňky a kompletace

+420 317 830 250

+420 734 391 410

josef.machacek@kavalier.cz


Ing. Josef Cihlář

Vedoucí střediska sklářské formy

+420 317 830 243

+420 724 477 146

josef.cihlar@kavalier.cz


Jiří Tuček

Mistr hořáky, svítidla, galvanizační linka

+420 317 830 213

+420 734 234 054

jiri.tucek@kavalier.cz


Ing. Cirkovská Olga

Mistr kovové díly pro aparatury

+420 317 830 251

+420 724 477 201

olga.cirkovska@kavalier.cz