Sklárny KAVALIERGLASS, a.s. partner ME v triatlonu

Sklárny KAVALIERGLASS, a.s. jsou jedním z partnerů Mistrovství Evropy v triatlonu, který se koná už o víkendu v Prachaticích.

Závod XTERRA CZECH o tomto víkendu přivítá v Prachaticích největší hvězdy světového sportu. Koná se zde totiž Mistrovství Evropy v terénním triatlonu, které je také součástí světového a evropského poháru. Kromě stovky profesionálních závodníků se představí 1000 sportovců na různých tratích. Doprovodný program nabídne jak atrakce pro děti, tak hudební festival.

 

Jedna z největších akcí na jihu Čech, i díky rekordním prizemoney 30 000 Euro, přitáhla na start největší jména světového pelotonu. “Přijedou všichni medailisté z mistrovství světa jak v mužské, tak v ženské kategorii. Legendární sedminásobný mistr světa Ruzafa, loňský šampion Bradley Weiss, ale také naši v čele s Lukášem Kočařem. Mezi ženami je hlavní favoritkou domácí Helena Karásková.” Popisuje hlavní pořadatel Michal Piloušek. I přes účast řady profesionálů je závod určený především amatérům, kteří se sjeli z více než 30 zemí světa. Na výběr mají závodníci z několika tratí. Hlavní závod nabídne 1500 metrů v nejvýše položeném rybníce v ČR, Křišťanovickém, poté 35km po historické Zlaté stezce i svazích Černé hory, a na závěr 10km běhu jak historickými uličkami města, tak lesy Dubového vrchu. Doprovodné starty nabízí kratší distance 300m plavání, 12km kola a 5km běhu, závod tříčlenných štafet nebo populární páteční dětský duathlon v centru Prachatic. Zvláštní nádech bude mít podvečerní běh na 5km, věnovaný zesnulému vojákovi Tomáši Procházkovi, který byl členem pořadatelského týmu.

Celý sobotní program bude živě přenášet Česká Televize na sportovním kanálu, pořadatelé navíc zajistili internetový přenos na Facebooku XTERRA Czech. Pro fanoušky je na Prachatickém náměstí jak v pátek odpoledne, tak v sobotu přes den přichystána řada atrakcí a zajímavý program včetně biatlonové střelnice Armády ČR nebo závodu na virtuálním cyklistickém trenažéru Rouvy. Známé triatlonisty doplní i další sportovci, jako například dvojčata Svobodovi, bikerka Jana Pichlíková nebo moderátor České televise Tomáš Budka, který se zúčastní nedělního závodu VIP ShortTrack.

Více informací najdou zájemci na www.xterra.cz.

 

 

 

Infobox: Program

Pátek 2.8. (Prachatice)

15:00 Začátek program

16:30 Dětský duathlon

18:00 Herbi’s Trail Run 5km

18:30 The Atavists - koncert

Sobota 3.8.

9:00 Otevření závodního program

10:00 Start XTERRA Sprint-Hobby (Křišťanovice)

12:00 Start XTERRA CZECH -ME (Křišťanovice)

12:20 Start XTERRA Štafety (Křišťanovice)

14:30 První závodník v cíli (Prachatice)

19:00 Vyhlášení výsledků

20:00 Emma Smetana – concert

Neděle 4.8. (Křišťanovice)

9:00 Otevření závodního program

10:00 VIP ShortTrack

12:00 PRO Women ShortTrack

14:00 PRO Men ShortTrack