Provozovna

 

Votice 

Zaměřuje se na výrobu sklářských forem, kovových dílů a příslušenství.

Katalog hořáky

Katalog hořáků a příslušenství

 

 

 

Výroba sklářských forem a dílů

Výroba sklářských forem a dílů má téměř 30 letou tradici a pokrývá většinu potřeb Sázavy. V začátcích vše probíhalo na konvenčních strojích a hydraulických kopírkách, zlom však nastal v první polovině 90. let, kdy došlo k přechodu na CNC technologie. Dnes má středisko výroby forem nejen zkušenostní potenciál, ale i dostatečné technologické a technické zázemí. Strojní provoz je vybaven, kromě běžných konvenčních strojů, bez kterých se žádná nástrojárna neobejde, devíti produktivními CNC obráběcími centry. Pěti frézkami, a to až do čtyř os a čtyřmi soustruhy, z nichž nejnovější má C osu, poháněné nástroje a podavač tyčí. Samozřejmostí je souřadnicový měřící stroj a CAD/CAM softwarové vybavení. Neméně důležitá je i ruční dílna, která obstarává dokončovací práce jako je leštění, spasování, navařování atd., které vyžadují zkušenost, um a zručnost.

 

Výroba sklářských forem a dílůVýroba sklářských forem a dílů

Výroba sklářských hořákůVýroba sklářských hořáků

Výroba sklářských hořáků

Výsledkem dlouholetého vývoje hořáků, který probíhal za účastí sklářů je sortiment, který je stále živý a jehož užitná hodnota je velmi oceňovaná, což potvrzuje zájem uživatelů. Hořáky vyrábíme i pro externí zákazníky a v katalogu, který je k nahlédnutí zde, je možné si vybrat požadovaný typ. Součástí výrobního sortimentu, je také dodnes velmi oblíbený tzv. bezhlučný kahan (viz. obrázek níže), i když v katalogu nefiguruje.

Katalog hořáky

Katalog hořáků a příslušenství

 

 

 

Výroba kovových dílů pro aparatury

Výroba kovových dílů pro aparatury je dlohodobě pevnou součástí výrobního sortimentu Votic. Zajišťujeme většinu dílů rozsáhlých sestav, ale i menších celků včetně speciálních stojanů. Patří sem například výroba nosných a upevňovacích dílů (trubkové konstrukce, nosné rámy, kruhy, třmeny, nosné úhelníky, stavěcí patice...), držáky skleněných konstrukcí (trubkové, držáky pro variátory, kryty...), přírubové spoje (příruby, rychlospoje...) a speciální díly (pohony míchadla, ložiskové skříně, vrtulová míchadla, víka, zdvižné hřídele).

Výroba kovových dílů pro aparaturyVýroba kovových dílů pro aparatury

 

Výroba kovových doplňků a kompletaceVýroba kovových doplňků a kompletace

Výroba kovových doplňků a kompletace

Sortiment sklářských výrobků jakoby přirozeně vyvolal potřebu řešit doplňky z kovu, které svým charakterem zapadly do výrobního sortimentu Votic.  Dvě vybavené lisovny s celkem devíti výstřednikovými lisy a dvěma  lisy pneumatickými pokrývají dostatečně požadavky našich zákazníků. Z logiky věci navázala na lisovnu i kompletace, takže votickou provoznu opouštějí některé výrobky již zabalené a připravené k expedici.

 

Galvanizační linka na tvrdochrom

K dispozici máme také galvanizační linku na tvrdochrom, která pomáhá zlepšovat životnost povrchů forem a exponovaných dílů. Na povrch součásti se elektrolyticky vyloučí velmi tvrdý a otěruvzdorný povlak s dobrou odolností proti korozi. Povlak má nízký koeficient tření a dodává tak dílci výborné parametry z hlediska otěru nebo opotřebení. Obvykle se vylučují vrstvy řádově od jednotek do stovek mikrometrů. Linka je v současné době nedostatečně kapacitně využitá, takže nabízíme prostor pro externí zákazníky. Maximální rozměr chromovaného dílu je 700x600x300mm.

 

 

Galvanizační linka na tvrdochrom

Výroba montur pro designová svítidla a kompletaceVýroba montur pro designová svítidla a kompletaceVýroba montur pro designová svítidla a kompletace

Výroba montur pro designová svítidla a kompletace

Jako drobný doplněk probíhá ve Voticích také výroba kovových montur pro svítidla řady Kavalier Design a jejich následná kompletace. Protože máme konstrukční a výrobní zázemí, jsme také schopni na základě navrženého designu, vyrobit na zakázku  jakákoli svítidla nebo lustry, a to i ve větších rozměrech. V kombinaci kov a skleněné prvky prošlo naší provozovnou již několik lustrů z nichž nejtěžší vážil 150 kg (viz foto).

 

KONTAKTY

 

Lubomír Řeháček

Vedoucí provozovny

+420 317 830 213

+420 724 477 406

lubomir.rehacek@kavalier.cz


Eva Marešová

Asistentka

+420 317 830 212

+420 724 477 183

eva.maresova@kavalier.cz


Josef Macháček

Vedoucí střediska doplňky a kompletace

+420 317 830 250

+420 734 391 410

josef.machacek@kavalier.cz


Ladislav Šplíchal

Vedoucí střediska sklářské formy

+420 317 830 260

+420 724 477 146

ladislav.splichal@kavalier.cz


Jiří Tuček

Mistr hořáky, svítidla, galvanizační linka

+420 317 830 213

+420 734 234 054

jiri.tucek@kavalier.cz


Ing. Cirkovská Olga

Mistr kovové díly pro aparatury

+420 317 830 251

+420 724 477 201

olga.cirkovska@kavalier.cz